EnviThan: uszlachetnianie gazu

Zaskakująca prostota i elastyczność

Nasza koncepcja EnviThan stanowi kompleksowy, bezproblemowy pakiet. Oferujemy zintegrowane rozwiązanie począwszy od obróbki wstępnej i oczyszczania gazu surowego, poprzez uzdatnianie biogazu do jakości biometanu, aż po końcowe wykorzystanie gazu.

EnviTec Biogas – silny partner od początku do końca.

 

Nie chcesz zwlekać i zrobić pierwszy krok ku realizacji swojego projektu?
Powiedz nam, czego potrzebujesz, a my skontaktujemy się z Tobą!

Nasze rozwiązanie i Twoje korzyści
w skrócie:

  • MODEL ZINTEGROWANY

Nasz model EnviThan oferuje indywidualne rozwiązania w całym łańcuchu wartości, począwszy od wstępnej obróbki gazu surowego, poprzez uszlachetnianie gazu do postaci biometanu, różne opcje sprzedaży gazu (bio-CNG, bio-LNG, energia elektryczna, ciepło), aż po kompleksowy serwis posprzedażowy.

 

  • PROSTA, KOMPAKTOWA I MODUŁOWA KONSTRUKCJA

Instalacja uszlachetniania gazu EnviThan jest prosta, solidna oraz kompaktowa. Komponenty do odsiarczania, sprężania, kondensacji, filtracji i oczyszczania gazu są zainstalowane w samodzielnych modułach. Dzięki modułowej budowie technologię można szybko i łatwo zainstalować oraz elastycznie dostosować do konkretnych norm jakości i możliwości każdego operatora. System został również zaprojektowany w sposób zapewniający imponująco niskie koszty utrzymania. Modułowa budowa instalacji EnviThan zapewnia również dużą rezerwę mocy przerobowych, co umożliwia łatwą rozbudowę instalacji.

 

  • SOLIDNY PARTNER

Do procesu separacji membranowej w naszych zakładach uszlachetniania gazu wykorzystujemy moduły SEPURAN® Green firmy Evonik Industries.
Membrany te umożliwiają oczyszczenie od 50 do ponad 97 procent objętości surowego biogazu powstającego w biogazowniach, co stanowi bardzo wysoki wynik w porównaniu z innymi technologiami.
O udanej współpracy firm EnviTec i Evonik świadczy nie tylko fakt, że jesteśmy jednym z największych odbiorców tych wiodących modułów firmy Evonik, ale także to, że EnviTec jest jedyną firmą na świecie posiadającą wewnętrzną instalację uszlachetniania gazu, w której prowadzone są prace badawczo-rozwojowe nad tymi innowacyjnymi systemami membranowymi.

 

  • MOŻLIWOŚĆ SZYBKIEJ KONTROLI DLA KRÓTKICH CZASÓW ROZRUCHU

Instalacje uszlachetniania gazu EnviThan są wyposażone w dużą liczbę czujników, co gwarantuje optymalną analizę i ocenę procesu. Wahania jakościowe, np. jakości gazu surowego lub spowodowane czynnikami zewnętrznymi, są natychmiast wykrywane i mogą być precyzyjnie regulowane. Zapewnia to stałą jakość gazu.Nasze instalacje do uszlachetniania gazu cechują się krótkim czasem rozruchu, a dzięki szerokim możliwościom kontroli mogą być szybko dostosowywane do zmian natężenia przepływu. Gwarantuje to proste i elastyczne zarządzanie eksploatacją instalacji EnviThan.

 

  • WYJĄTKOWA WYDAJNOŚĆ

Opatentowane przez firmę Evonik trójstopniowe połączenie membran zapewnia bardzo niską podwójną kompresję poniżej 40%. Zmniejsza to znacznie zapotrzebowanie na energię w porównaniu z innymi połączeniami, a jednocześnie prowadzi do bardzo niskich strat metanu. Wyjątkowo wysoki uzysk metanu przekraczający 99% umożliwia maksymalne energetyczne wykorzystanie materiałów wsadowych. Ta metoda uszlachetniania gazu nie wymaga również stosowania środków chemicznych, wody czy innych zasobów.Istnieje również możliwość odzyskania i wykorzystania znacznej części ciepła wytworzonego podczas procesu uszlachetniania. W porównaniu z innymi metodami jest to metoda niedroga i przyjazna dla środowiska, ponieważ nie powoduje powstawania ścieków ani emisji.

 

  • SZEROKIE MOŻLIWOŚCI UZYSKANIA PRZYCHODÓW

Zapotrzebowanie na LNG produkowane w sposób zrównoważony wzrasta. Wykorzystanie biometanu produkowanego z odpadów zgodnie z dyrektywą REDII jako bio-LNG w transporcie ciężkim zapewnia dodatkowe możliwości uzyskania przychodów dzięki handlowi certyfikatami. Proces technologiczny związany z technologią membranową umożliwia już pozyskanie CO2 o wysokiej czystości, który może być sprzedawany jako drugi produkt gazowy.

 

  • NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO – MADE IN GERMANY!

W firmie EnviTec Biogas priorytetem jest jakość. W celu zapewnienia wysokiego standardu wszystkie instalacje EnviThan są projektowane i budowane w naszym zakładzie w Saerbeck (Niemcy). Ponadto współpracujemy tylko z wybranymi dostawcami podzielającymi nasze przywiązanie do jakości, z którymi nasze relacje biznesowe mają długą historię.

 

  • DŁUGOLETNIE DOŚWIADCZENIE

Oprócz wydajności i jakości systemów uszlachetniania gazu nasze wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w budowie biogazowni jest kolejnym powodem, dla którego klienci na całym świecie powierzają firmie EnviTec swoje projekty. Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Chiny, Estonia i Dania – EnviThan podbija globalny rynek uszlachetniania gazu.
>>Przeczytaj nasze studia przypadków z całego świata tutaj <<

 

  • SOLIDNE PODSTAWY FINANSOWE

Firma EnviTec Biogas od lipca 2007 roku jest notowana na giełdzie we Frankfurcie. Silne zaplecze finansowe grupy EnviTec zapewnia inwestorom, klientom i partnerom spokój ducha. Wysokie standardy niezawodności, jakie sobie wyznaczyliśmy, odzwierciedla również nasz model biznesowy – inwestycje we własne, wewnętrznie eksploatowane instalacje pozwalają nam na ciągłe doskonalenie i optymalizację naszych technologii, a także oferowanie klientom wysokiego poziomu niezawodności i wydajności w ich instalacjach.