EnviTec Biogas

Twój partner z globalnym doświadczeniem

Liczba naszych lokalizacji stale rośnie. Wynika to z rosnącej znajomości zalet biogazu wśród władz, rolników i inwestorów. Choć także z tendencji wśród potencjalnych operatorów instalacji do szukania doświadczonych partnerów.

Lider rynku niemieckiego wchodzi na rynek globalny

Firma EnviTec Biogas GmbH została założona w 2002 roku, bazując na kilkudziesięcioletnim doświadczeniu w budowie instalacji, prowadzeniu projektów i zarządzaniu gospodarstwami rolnymi. Od 2007 roku firma jest notowana na giełdzie we Frankfurcie jako spółka akcyjna. Firma EnviTec jest reprezentowana na całym świecie przez swoje spółki zależne, spółki joint venture oraz biura sprzedaży.

Budowa i eksploatacja instalacji EnviTec

Nasz rozwój ukierunkowany jest zarówno na rynek niemiecki, jak i na rynki międzynarodowe – nie tylko w zakresie budowy instalacji, ale również eksploatacji własnych biogazowni. W ten sposób łączymy kompetentne zarządzanie operacyjne naszych lokalnych partnerów z wiedzą specjalistyczną, osiągając wysoką wydajność instalacji przy atrakcyjnej marży zysku.

Lider w dziedzinie technologii przyszłości

Obok kompetencji i doświadczenia firma EnviTec zawdzięcza swój wyjątkowy sukces zaangażowaniu w innowacje i postęp. Od początku koncentrowaliśmy się na koncepcji budowy modułowej, dzięki czemu już na wczesnym etapie mogliśmy budować instalacje o mocy przekraczającej 370 kWel. Od pewnego czasu jesteśmy również znani z pionierskich działań w zakresie rozwoju nowych technologii. Dotyczy to na przykład oczyszczania ścieków, ale także przetwarzania biogazu. Te i inne innowacyjne procesy są dalej rozwijane w naszym dziale badań i rozwoju.

Nasz zarząd: Jürgen Tenbrink (dyrektor ds. technicznych), Jörg Fischer (dyrektor finansowy), Olaf von Lehmden (prezes zarządu)